sözlük

A çok spiritüel bir insandır, bunu bilir bunu söylerim.

B nin parmaklarının biçimi beni düşündürüyor, işi gücü bıraktım bugünlerde bunu düşünüyorum işte.

C annem diye demiyorum tanıdığım en kıyak insandır. kıyak ve naif. neşesi yerindeyse kesinlikle bulaşıcıdır o neşe, spontandır, temiz kalplidir, güzeldir.

D dedem ben 10 yaşındayken vefat etti, şimdi bunu yazarken birden gözlerim doldu, devam edemiyciim.

E canımın içidir, yaptığı küçücük şeyler bile neşe sebebidir. annesini de severim zaten 🙂

F hayatımda f. noksanlığı var.

G çok eski çok kıymetli bir arkadaştır. çok yapmacıksız çok doğaldır. doğallığının patavatsızlığa vardığı zamanlarda çok güldürür bendeniz ketumu. ağzından çıkanla kulağının duyduğunun bir olmadığını sanıyorum.

H nin hatırası var.

İ aslında e. bazı kodlarımı bilir.

J sevdiğim bir filmde oynayan esas kadın, onun üstüne J tanımam.

K bir oturuşta 5000 hint filmi seyredebilen bir vyakadır. onunla sohbet etmek benim için genellikle konforlu ve bazen de sürprizlidir. bir şey anlatırım mesela ve o bu anlattığım şeyle ne yapmak istediğimi sorar bir anda, içimden vay canına diyip dışımdan derdimi dile getiririm o zaman.

L hem prensipli hem coşkuludur, çok heyecanlandığında çok sevindiğinde ya da canı çok sıkıldığında deli deli bağırır, severim onun bu tepkilerini. müzik ve pasta yapmayı çok sever L, geçen haftasonu beraber ‘pulp fiction’ izlerken bir anda “dur bir turta yapıp geliyim” dedi ve bir yandan kanlı vahşetli filmi keyifle seyrederken bir yandan hamur yoğurdu. yoğurduğu hamurdan birbirinden lezzetli beş farklı çeşit poğaça kurabiye çıkardı, hayran kaldım.

Mübarektir.

N nin kocaman hayalleri vardır ve N tanıdığım en itidalli kişilerden biridir. beraber film yapacağız, şimdilik izlesek de olur beraber 🙂

O yokmuş hiç.

Ö şu hayatta beni en çok güldüren kişidir, kafası her daim güzeldir. çok merhametli ve çok cadalozdur. her görüşmemize irili ufaklı hediyelerle gelip bendenizi mahcup eden bir cömert, bir gönlü geniştir.

P sevdiğim birinin üç harfli nickinin ilk harfi.

R babamızdır ama göklerdeki değil.

S ‘nin tasvirlerine hastayım, öyle güzel bir resim çizer ki onunla anlatımının içinde beraber dolaşırsınız sonra dolaşırken başınıza kırmızı bir küp düşer şaşar kalırsınız valla.

Ş yirmi altı senelik arkadaşımdır. başka bir şehre okumaya gittiği vakit kahkahalı ses kayıtlarını dinler neşelenirdim. E.nin annesidir.

T ağır karıdır 🙂

U gitmesek de görmesek de oradadır.

Ü köyün en son çitini bilmeyendir.

Ve bağlaçtır.

Yavrukuşum, sırdaşımdır, zekidir, eğlencelidir. ilişkimiz tutkuludur 🙂

Z Ö.ile aynı kişidir bence.

7 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. V.yaka dedi ki:

  Pek bir sevdim……bulmayı, bulmayı umduğumu bulmayı umduğum harfte. ve fazlasını….harflerden fal tutmayı….kimilerini doğru tahmin ettiğimi düşünmeyi. …kimilerini tanımak istemeyi. …f'nin yokluğunu paylaşmayı 😉

  Beğen

 2. pur dedi ki:

  karaçi kedisi denemeci paşa negzelmiş o sözlük, üstelik bazı harfler benim sözlüğümdeki isimlere benziyor 🙂

  Beğen

 3. pur dedi ki:

  kibrit kutusucuğum üzgünüm, yeni elif gelince eski eliflerin, esraların ve tüm e.lerin pabuçları dama atılmış oldu 😛 damdan pabuç toplayıp beş e.li yeni bir sözlük yapmalıyım. f. noksanlığı varsa çok şükür e. zenginliği var, sahiden çok şükür:)

  Beğen

 4. pur dedi ki:

  v yakacığım bir balo tertip edip tanımak istediklerinle tanıştırmayı düşünüyorum seni. hem hep anlatıyorum v yaka şöyle, v yaka böyle diye 🙂

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s