saklama kabı

saklama kapları çoğunlukla saklama kabı vazifesi görse de bazen de paylaşma kabı vazifesi görürler.
gelen misafire çıkarken verilen yolluklar, sevgilimiz iş yerinde yesin diye koyduğumuz öğlen yemekleri saklama kabı kılığındaki paylaşma kaplarındadır.

purblog sen saklama kaplarımın en güzelisin, bazen paylaşma kabı da oluyorsun ne güzel.
saklama kabının hakkını vermek için dolaba kaldırdıklarını günlük aralıklarla kontrol etmek ve yeniden sofraya getirebilmek filan gerekir. dolapta öylece sonsuzca kalan saklama kaplarının akibeti hayrolmaz. içindekilerin de tabii. saklama kabı ya da paylaşma kabı olarak canımız olan kaplar saklanma kabına dönüştüğünde, saklanıp kaldıklarında dolabın bir yerlerinde, içindekini bozarlar. işlevlerini bozarlar. bozulurlar.

geçtiğimiz günlerde masal anlatıcılığı eğitimine katıldığımda fark ettim, anlattığım masalla kurduğum bağı, kendi masalım haline getirişimi, dönüştürüşümü, bende uyandırdıklarını, tüm bunların bende yarattığı şevki ve bu şevkin çok çok azını anlatmaya duyduğumu. doğru zaman gelsin, biri düğmeye bassın, kutuyu açsın hiç olmazsa burada bir kutu varmış  filan desin diye bekliyorum. dolapta bekliyor kaplar.
saklanma kapları.

halbuki şeylerin işlevlerini yapabilmesini çok önemsiyorum,  işlev denilenin, o şeyin kaderi gibi olduğunu düşünüyorum. eğitimde benimle konuşan masal da bununla ilgiliydi daha doğrusu ben böylece evriltmiştim. belki dolaptan çıkarırım masalı, sahurda veya iftarda.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s